Впустив на територію Маріупольського слідчого ізолятору батальйон «Сомалі» та спостерігав за розстрілом «смотрящего» - заочно судитимуть псевдоначальника установи

Впустив на територію Маріупольського слідчого ізолятору батальйон «Сомалі» та спостерігав за розстрілом «смотрящего» - заочно судитимуть псевдоначальника установи
345247 ПЕРЕГЛЯДІВ
Прокурорами Донецької обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця м. Маріуполя за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).
⚖️ Спеціальним досудовим розслідуванням встановлено, що у березні 2022 року черговий помічник начальника Маріупольського СІ добровільно погодився співпрацювати з окупаційною адміністрацією РФ. Підполковник внутрішньої служби зрадив державі та обійняв псевдопосаду начальника вказаної установи, незаконно підпорядкованої так званій державній службі виконання покарань «міністерства юстиції ДНР».
⚖️ Щоб вислужитись перед «новим керівництвом», обвинувачений сприяв захопленню державної установи і активно закликав інших працівників зрадити присязі та перейти на бік окупантів.
Крім того, він впустив на територію ізолятору учасників незаконного збройного угруповання - батальйону «Сомалі», які заволоділи зброєю, що там зберігалась. На той час в установі утримувалось 345 осіб. При цьому окупанти звільнили кількох в’язнів без законних на те підстав.
У подальшому для придушення бунту, що виник у зв’язку із скаргами громадян на нелюдські умови та порушення строків їх тримання під вартою, відсутність їжі та води, фейковий начальник знову звернувся по допомогу до «сомалійців». Безпосередньо у його присутності, для залякування ув’язнених осіб та подальшого тримання їх у страху перед ймовірною стратою, останні розстріляли так званого «смотрящего», який, на їх думку, керував бунтом.
⚖️ Досудове розслідування здійснювалось ТУ ДБР, розташованого у м. Краматорську.
?Максимальне покарання за санкцією статті - довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Мої відео