Розселяла військових рф та допомагала окупантам у захопленому селищі – заочно повідомлено про підозру «в.о. голови адміністрації с. Рубці»

Розселяла військових рф та допомагала окупантам у захопленому селищі – заочно повідомлено про підозру «в.о. голови адміністрації с. Рубці»
337232 ПЕРЕГЛЯДІВ

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру мешканці Донеччини в добровільному зайнятті громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, тобто у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, у вересні 2022 року правопорушниця добровільно погодилась співпрацювати з ворогом та обійняла посаду так званої виконуючої обов’язки «голови адміністрації с. Рубці Краснолиманського району» квазіреспубліки «днр».

До її обов’язків входило розпорядження фінансовими ресурсами населеного пункту, здійснення управління в сфері ЖКГ та торгівлі, розпорядження комунальним майном, координація діяльності підприємств, а також організація розселення і надання побутової допомоги військовим рф.

Також колаборантка, використовуючи підконтрольні загарбникам ЗМІ, через мережу Інтернет здійснювала пропагандистські акції на підтримку окупаційної адміністрації рф та формування думки серед населення про її законність і легітимність.

Досудове розслідування здійснюється слідчими СВ за оперативного супроводу ГВ у м. Краматорську 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Довідково: 23 вересня 2022 року українські захисники звільнили територію с. Рубці Лиманського району Донецької області від окупаційних військ рф.

Мої відео