Військовий конфлікт на сході України – європейська проблема № 1

Військовий конфлікт на сході України – європейська проблема № 1
109117 ПЕРЕГЛЯДІВ

Поки в Україні точаться бойові дії – спокою у Європі не буде, впевнений Генсекретар ОБСЄ Ламберто Заньєр. Війна на Донеччині – перебуває на повістці дня в ЄС, каже пан Заньєр, й закривати очі на цю проблему не можна. За його словами, Україна вже кілька років поспіль - джерело нестабільності та постійної напруги.

Він певен, що ця ситуація є викликом для європейців й означає, що усі їхні набудовані критерії та заходи безпеки й співпраці застріли й потребують негайного переосмислення. Також генеральний секретар зазначив, що загострення військової ситуації на Донбасі останнім часом демонструє небажання агресора йти назустріч у домовленостях, а отже, мрія про якнайшвидше вирішення конфлікту поки що залишається нездійсненою.

Генсек підкреслив, що ОБСЄ прикладе максимум зусиль, аби Мінські домовленості почали вступати у силу. Спершу потрібно відвести важке озброєння на домовлену відстань, каже Заньєр.

Крім того, спостерігачі від ОБСЄ й надалі моніторингуватимуть ситуацію на сході Україні й працюватимуть над встановленням миру.

Нагадаємо, цьогоріч Україна вступила у головування в Раді безпеки ООН. 21 лютого на черговому засіданні організація розгляне два надважливих питання: захист об'єктів інфраструктури, які перебувають у критичному стані, а також – питання конфліктних ситуацій та їхнє врегулювання у Європі.

Мої відео